Koalice pro řeky

Loading...
Loading...

Skvělá zpráva pro přírodu. Rámcová směrnice o vodě (WFD) nebude upravena a ověřena.

Úspěch kampaně, do které se zapojili i Češi díky Arnice a Koalici pro řeky! Útok na evropské vodní právo je zažehnán. Ještě jednou děkujeme všem, kteří poslali svůj hlas pro zachování ochrany vod Evropské komisi.

Minulý týden byl výkonnému místopředsedovi Evropské komise Timmermansovi a komisaři Sinkevičiusa zaslán otevřený dopis od více než 500 vědců, kteří vyzývají k zachování a zavedení rámcové směrnice o vodě aby zastavila a zvrátila katastrofický pokles sladkovodní biologické rozmanitosti. Začátkem letošního roku hlasovalo 386 375 občanů pro rámcovou směrnici #ProtectWater, která usnadnila občanům účast na sociálních konzultacích Evropské komise o rámcové směrnici o vodě (jediná příležitost, aby veřejnost vyjádřila své názor během procesu kontroly fitness a vyjádření jasného opozice vůči změnám legislativy. Díky evropské kampani #protectwater se veřejné konzultace o WFD staly třetími konzultacemi o velikosti historie EU.

https://ec.europa.eu/info/news/evaluation-eu-water-legislation-concludes-it-broadly-fit-purpose-implementation-needs-speed-2019-dec-12_en

Posted in Nezařazené.

Add a comment

Komentáře na této stránce jsou zakázány.